דלקת חניכיים

על מנת להקל על הכאב שנגרם מדלקת חניכיים יש להשתמש בקמומיל, יש להכין תה קמומיל חם, אך לא רותח ולשתות מספר פעמים ביום. כאשר לוקחים לגימה יש להעביר את הקמומיל בפה על מנת שיגיע לחניכיים ויעזור להקל על הכאב, ממש כמו שטיפת פה. כמובן שכאשר ישנה דלקת חניכיים יש לבדוק את הדלקת אצל רופא השיניים על מנת לוודא שאין סיבוכים נוספים.

אלוורה הינה פתרון נוסף לטיפול בבעיות חניכיים, ניתן להשתמש בצמח האלוורה אם יש בהישג או בג'ל אלוורה טבעי שניתן לקנות בכל בית מקרחת. יש לקחת מעט אלוורה ובאמצעות האצבע למרוח על המקום הכואב.

על מנת למנוע היווצרות של בעיות חניכיים ודלקות יש לאכול תפוחים באופן קבוע, התפוח יעזור לחזק את החניכיים ובמקרים מסוימים אף ימנע הופעת דלקות.

כאשר ישנה דלקת חניכיים יש למרוח מעט דבש טבעי ישירות על המקום הדלקתי, הדבש יעזור לטפל בבעיה במהירות וביעילות. ניתן להשתמש בדבש רגיל או בדבש חרובים.

פתרון נוסף הוא שטיפת הפה במי מלח, זה עוזר לדלקות חניכיים ולגם לכיבים שמופיעים בפה מדי פעם. יש לקחת חצי כוס מים ולערבב בתוכה כפית מלח, באמצעות התמיסה שנוצרה יש לשטוף את הפה היטב ולירוק. יש לחזור על הפעולה מספר פעמים על מנת לקבל תוצאות טובות יותר.